Hollywood Vanity Makeup Mirror Tabletop or Wall Mounted

Холивуд Vanity шминка огледало Маса или ѕидни монтирани

5.0 out of 5 stars( 58 Reviews )

★ Kinds of Setting Up, Wall Mounted / Tabletop Vanity Mirror. The Makeup Mirror Is Versatile Since It Can Be Placed on A Makeup Desk or Hung on The Wall, The Legs Are Easy to Attach with The Screwdriver That Was Included.

★ Large Long Lasting Countertop / Wall Mirror. Overall Frame, Strong, Solid Feel with Metal Frame And Wooden Base, Gorgeous And Superior Reflective Mirror Built to Last with Top Quality Material,No Need to Exchange The Bulbs.

★ With Warm Light ( 4000K Color Temperature) / Daylight (6000K Color Temperature) Settings And Adjustable Brightness. Vanity Mirror Is Replaceable Design, Provide Enough Brightness to Makeup in Dark. It Is Soft and Not Dazzling.Makeup.


 • Број на моделот: L606H
 • Достапни бои: сребрена, бела
 • детали за производот

  спецификација:

  Тагови производ

  Етерични огледалото за познати личности и шминка уметници

  L606H

  Ако сакате да се има професионална Исклучителна шминка, во прилог на шминка вештини, а потоа овој професионален огледало шминка е од суштинско значење за вас, бидејќи ѕвезда и професионален шминкерот да го користат.

  АПЛИКАЦИИ

  BEAUTME- Внимателно внимателно се направи секој детал од product2

  Earrings Wearing

  Change Clothes

  Beauty Makeup

  фризура дизајн

  wall mirror

  Поставен на ѕид или Маса огледалото

  Отстранување на монтажни база и е подготвен да се откажам ако треба.

  Или нека огледало поврзете со дрвена основа да стои на маса.

  magnifying mirror

  10х зголемување огледало

  со 1 ЕЕЗ монтажни 10х зголемување огледало место козметички.

  Направете вашиот шминка повеќе рафиниран.

  Gift mirror

  На уникатен подарок за жени и девојки

  На уникатен подарок за лицата кои се најважните луѓе. Бидете сигурни дека тие ќе ви даде повеќе комплимент.

  ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДУКТОТ

  Холивуд стил шминка огледало е салон Одделение парче, тоа е од суштинско значење Професионална Шминка Помагала за Star и шминка уметник.

  Рамката се изврши на високо-квалитетен алуминиум рамка и дрвена подлога, изгледа повеќе high-end и убави. Ви даде Star чувствуваат за време на твојата убавина рутина.

  Зошто ви е потребно огледалото со светла Кога шминка?

  Ако сакате да имаат професионални Исклучителна шминка, во прилог на шминката техники, огледалото со светла е од суштинско значење.

  На шминка огледало со светло проекција во лицето на светлината доволно, ќе се формира сенка, На Шминка за да се обезбеди еднаква боја. Тоа ќе ви овозможи да ја заврши својата убавина Рутински совршено.

  ПРОИЗВОДИ вистински шут

  L606 (3)
  L606 (1)
  L606 (3)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Производ Материјал: Алуминиум легура + Стакло + ABS + Метал + масло + МДФ

  База Материјал: дрвена подлога

  Рамка Материјал: Авијација - одделение алуминиум

  Светлината Светлина: Прилагодлив, Лонг Притиснете за да ја прилагодите светлината, топла светлина и Летно

  Моќност: Plug-in адаптер Powered: DC12V / 1A

  LED светла Боја: Топло жолта светлина и светлината ден, 14pcs регулира со потенциометар LED светла

  On / Off: допир сензор прекинувач, притиснете долго за да ја прилагодите светлината

  1.with 1 ЕЕЗ монтажни 10х зголемување место козметички огледало

  2. Со два вида на полнач начин, страничните и задните полнач порта

  3.Product Димензии: 620 * 100 * 512mm (24,41 "X3.94" X20.16 ")

  4.Frame Димензии: 600 * 500 * 25mm (23.62 "X19.69" X0.98 ")

  5.Glass димензија: 589 * 3 * 489mm (23,19 "X 0,12" X 19.25 ")

  6. Со 14pcs регулира со потенциометар Лед Светлини

  Пакување Детали: Epe Пена + кутија пакет

  1 * Plug-in адаптер, 12V, 1A

  1 * Поставете Инсталирајте Алатки

  1 * шминка огледалото со светла

  1 * 10х зголемување лицемерен огледало (1 страна е 10x, Друга работа е 1X)

  1 * Упатство за корисникот за Холивуд огледало со светла

 • Осврти

  星星  ( 58 Reviews )  4.8 / 5

   

   

   

   

  корисникотCrystal Garcia

  5.0 out of 5 starsGood

  February 5, 2020

  Потврден набавка

   

  Price is great and big cute for vanity the lights are bright but I could use a but brighter but for the value amazing this is the second one I got since I had to exchange the first one the charger went out but second one works good