Hollywood Vanity Mirror with Led Bulbs, Tabletop or Wall Mounted Adjustable Brightness

Холивуд огледалото со LED светилки, маса или ѕидни монтирани Подесување на осветленост

星星    ( 69 Reviews )                                                                                               
$199.99 $159.99

★ огледалото со Светлини: 15pcs регулира со потенциометар LED светилки, 2 парчиња дополнителна замена LED светилки, со природата и светла за осветлување, прилагодливи бела дневна светлина или топла жолта светлина

★ Маса или ѕидни монтирани: Атрактивен дизајн, маса или монтирање на ѕид инсталирате way.you да изберете еден, како ви се допаѓа подобро.

★ Прилагодлив осветленост lighting.Smart допир контрола на осветлување, бела dayliht (6500K) / жолта топла светлина (3200K) .Adjustable осветленоста и ќе добиете совршен шминка суета.

★ дрвена подлога со легура на алуминиум рамка, класичен и professinal осветлени шминка mirror.a совршен подарок за девојка и мајка.


 • Број на моделот: L605V
 • Достапни бои: сребрена, бела
 • детали за производот

  спецификација:

  Тагови производ

  22

  BEAUTME- Внимателно внимателно се направи секој детал на производот

  Рамката се направени од високо квалитетни алуминиумски легури и ригорозни и исклучителни процес спреј шевове отфрла какви било траги на рамката, да се создаде совршена рамка и да бараат повеќе високо квалитетен и убави.

  BEAUTME- Внимателно внимателно се направи секој детал на производот

  АПЛИКАЦИИ

  BEAUTME- Внимателно внимателно се направи секој детал од product2

  Маса / монтиран на ѕидот ОГЛЕДАЛО

  BEAUTME- Внимателно внимателно се направи секој детал од product3

  rofessional огледалото со светла изберете светлина затворање на светлината на денот, за подобро да се сфати на степен на сенка. Изработени од високо квалитетни алуминиумски рамка, силна, цврста и лакирани лимот метална рамка и основа му се овозможи да се остане здрав на табелата. Сјајна лесна спојување рамка го прави огледалото повеќе високо квалитетен и убави.

  15pcs се регулира со потенциометар LED светилки, совршен за да се usded за козметиката, чиста избричена, Облека и исушете вашиот Hair.Yellow топла светла и бел ден може да се прилагоди како што ви е потребно, да ги задржи вашата убавина секогаш.

  Шминка огледало со светла

  Совршен Осветлени огледалото за Вас

  За жените и девојките, да има еден ваков огледалото им е сон

  Професионална огледалото со светла изберете светлина затворање на светлината на денот, за подобро да се сфати на степен на сенка. Изработени од високо квалитетни алуминиумски рамка, силна, цврста и лакирани лимот метална рамка и основа му се овозможи да се остане здрав на табелата. Сјајна лесна спојување рамка го прави огледалото повеќе високо квалитетен и убави.

  Маса / ѕидни монтирани огледало со Светлини:

  15pcs се регулира со потенциометар LED светилки, совршен за да се usded за козметиката, чиста избричена, Облека и исушете вашиот Hair.Yellow топла светла и бел ден може да се прилагоди како што ви е потребно, да ги задржи вашата убавина секогаш.

  BEAUTME- Внимателно внимателно се направи секој детал од product4

  LED светилки

  Зачувај електрична енергија, мода и заштита на животната средина.

  BEAUTME- Внимателно внимателно се направи секој детал од product5

  Алуминиумска рамка / дрвена подлога

  Алуминиумска рамка и дрвена основа, многу пати мелење процес, направи огледало потрајни и убави

  BEAUTME- Внимателно внимателно се направи секој детал од product6

  Smart Touch Control

  1. Допрете лесно да го вклучите / исклучите топла светлина / ден светлина.

  2. Држете долго за да ја прилагодите светлината на осветлување.

  ПРОИЗВОДИ вистински шут

  L605 (7)
  L605 (6)
  L605 (5)

 • Претходно:
 • Следно:

 • LED светла боја: топла жолта светлина (3200K) и бела дневна светлина (6500K);

  Рамка Материјал: Авијација - одделение алуминиум, дрвена подлога

  Моќност: DC5V / 2A Plug-in (110-240V)

  големина:

  Стакло големина: 389mm (L) * 489mm (H) / (15.31 "* 19.25");

  Димензија на производот: 420mm (L) * 100mm (W) * 512mm (H) (16,5 "* 3.94" * 20,156 ");

 • Осврти

  星星        ( 69 Reviews )  4.8  5

   корисникот   Хуан

   

  星星   прави жената среќна

  15. Август, 2019

  Потврден набавка

   

  Јас купи оваа огледало за жена ми. таа е постојано се жалат прави нејзината шминка во нашата бања велејќи дека осветлувањето е премногу мека. таа ја има во на полица над нашата бања па таа не треба да се движи нејзината шминка се постави и е многу среќен. тука се и некои слики на подесување, но не каже жена ми ги зеде. таа ќе биде прилично вознемирени нејзината област не беше Инстаграм подготвени. Јас исто така би сакал да додадам, јас не би рекол дека е на патување пријателски сепак таа нема проблем да се пресели во дневната соба да се направи нејзината шминка и гледаат телевизија кога сум преземањето на бања.

   

   

  корисникот   Elizabeth

   

  星星   I seriously Love this mirror

  August 19, 2019

  Потврден набавка

   

  I recently redid my makeup setup and wanted a mirror like you see all the beauty gurus use, but I sadly am not rolling in cash to buy a $700 makeup mirror. I had low expectations for this mirror I must admit. I never buy products on Amazon unless they have many reputable reviews. This mirror was just too good of a deal, so I gave it a shot. It was packaged well, nothing broken, and easy to set up. I LOVE this mirror y’all. Sure its not as big as I’d like, but it gets the job done for me. It is very bright and I love that you can adjust the shade and brightness. The two extra bulbs are also a perk. If you enjoy makeup and want to pretend you are a beauty guru on a budget- this mirror would be great for you.

   

   

  корисникот   Natalie H

   

   

  星星   Great Mirror

  August 19, 2019

  Потврден набавка

   

  My mirror arrived yesterday and when I opened it I was surprised at how well it was packaged. They thought of everything when it came to directions. At first, when reading the directions I noticed I was going to need a screw driver, however, after opening all of the packaging I noticed that one was provided! Very easy to put together and works great. I used it this morning and it was so much nicer than having a smaller makeup mirror.

  Edit – the mirror is bright enough for me, I use the dim function on the warm setting often, especially in the mornings while getting ready for work.

   

   

  корисникот   Jenn

   

   

  星星   superb

  August 9, 2019

  Потврден набавка

   

  it is very easy to install ( i just have to connect the stand). two diff lights, white and yellow. the size isnt too big or too small. Perfect for me!!